A klasszikus parancssori lehetőséget valószínűleg sokan ismerik. Azonban létezik grafikus program is a feladat elvégzésére. Ez a Debreate. Könnyen áttekinthető és kezdők is nyugodtan használhatják.
Tehát ezzel debian csomagok készíthetők forrásból. Csak értelemszerűen ki kell tölteni a sorokat, hozzáadni a csomag nevét, verziót, email címet, rövid leírást, kategóriát, stb.
Majd válaszd ki a könyvtárat és gyakorlatilag készen is vagy.
A Debreate-el beállíthatod a függőségeket a csomag névvel és a verzióval, ideértve a változások listáját, de akár beállíthatók paraméterek a menüvel kapcsolatban is. Ha minden rendben van akkor megnyomhatod a "Start
building" gombot a befejező lépéshez, majd válaszd ki a cél mappát.
Forrás:https://www.howtoforge.com/tutorial/how-to-create-an-ubuntu-package-from-source/
Szia
VálaszTörlésNagyon jók a cikkek amiket írsz, nagyon tetszenek.
Egy kérdésem lennek: Milyen fajta linuxot használsz?
A válaszodat előre is köszönöm!
Üdv: Misi
Szia!
VálaszTörlésKöszönöm a megjegyzést. Őszinte leszek, elég sokat kipróbáltam már. Most éppen LinuxMintet nyúzok. Abból is a Cinnamon asztali környezetet.
Sziasztok!
VálaszTörlésEgy kis megjegyzés, nem okoskodás szempontjából csak anno nekem is elmondták a következőket:
1. amikor Linuxról beszélünk, tehát, hogy egy adott készülék mondjuk Android Linuxot futtat, ilyenkor magát a Linux kernelt értjük. Ergo, a Dorid is Linux mert ugyanazon kernellel fut mint amit Linus Torvalds megalkotott anno.
2. egy Linux~alapu rendszert akkor hívunk disztribúciónak, amikor a Linux kernelt a szabad szoftverek úgymond "körbeveszik". Ergo, a Linux kernel és a Stallman általal szabadalmaztatott szoftverek alkotják az egyes Linux disztribúciókat.
És ez hogy jön ide?!
VálaszTörlés