Megint csak a lényeget közlöm.
Néhány nappal ezelőtt a Bitdefender cég kiadott egy új víruskeresőt unix/linux alá, aminek a neve Bitdefender Antivirus Scanner for Unices. Most ennek a telepítési mikéntjét olvashatjuk el.
Mely kártevők ellen hatásos az antivírus? Megtalálja a makrovírusokat, a szkript vírusokat, a trójaiakat, spyware-eket, az adware-ket, a backdoor kártevőket, a tárcsázókat és a többi fel nem soroltat. A Bitdefender több mint 70 féle tömörített fájlformátumot ismer és képes átvizsgálni azokat. Pl. zip, 7zip, tar, tar.gz, UPX, ASPack, PECrypt, stb. Termékleírás
A Bitdefender on-demand keresőjével hatékony védelmet tud nyújtani a kártevők ellen. Jól működik linux/unix és FreeBSD rendszerek alatt. Képes átvizsgálni mind a linuxos mind a Windowsos partíciókat is.
A Bitdefender Antivírus Scanner nagy mértékben testre szabható és képes integrálódni több alkalmazásba is, mint fájl menedszerek és e-mail kliensek.
Licenc
Otthoni használatra teljesen ingyenes. Irodai felhasználásra termékkulc szükséges ami megvásárolható a Bitdefender honlapján vagy a disztribútorokon keresztül.
Jellemzők
- on-demand antivírus és antispyware védelem
- számos alkalmazásba való integrálódás (e-mail kliensek, ütemezett feladatok-cron)
- elérhető parancssoros és grafikus felület is
- a kereső integrációja a rendszer menübe
- 3 beépülő a leggyakoribb fájlkezelőbe
- keresés utáni választható műveletek
Rendszer követelmények
Operációs rendszer: Linux, Free BSD
Linux kernel: 2.4.x vagy 2.6.x (ez utóbbi ajánlott)
Free BSD: 5.4 vagy újabb kiadás
glibc: 2.3.1 vagy újabb kiadás és libstdc++5 a gcc 3.2.2-ból vagy újabb
Processzor: x86 300 MHz-el vagy i686 500 MHz-el, amd 64 bites verzió
Minimum memória: 64 MB (128MB az ajánlott)
Minimum szabad hely:100 MB
Támogatott disztribúciók
- RedHat Enterprise linux 3 vagy újabb
- Fedora Core 1 vagy újabb
- Suse Linux Enterprise Server 9 vagy újabb
- Debian 3.1 vagy újabb
- Slacware 9.X vagy újabb
- Mandriva 9.1 vagy újabb
- Free BSD 5.1 vagy újabb
Forrás: http://www.ubuntugeek.com/a-new-free-antivirus-for-unixlinux-platform-bitdefender-antivirus-scanner-for-unices.html
Ez hasznos annak aki boxzsakkent akarja hasznalni a gepet. Hatekony multiplatform virusrol meg nem hallotam. De aki pazarolni akarja a gepe eroforrasait az tegye csak fel.
VálaszTörlésNa látod ez tetszik. :-) Én szeretem a humoros embreket és Te az vagy. Személy szerint én sem használok antivírust, de ha valakinek ez kell akkor legyen valamilyen leírás.
VálaszTörlésÉn személy szerint a Clamav-ot használom, igaz nem láttam még vírusriasztást. A Wine miatt viszont szerintem nem árthat víruskergető beszerzése...
VálaszTörlésÉn Kubuntut használok, de vegyes platformon dolgozok (Win nélkül néhány feladatot nem tudok megoldani) így kell víruskergető mindenhová.
@Szatmári Zsolt: az eletben vannak veszelyes es kevesbe veszelyes helyzetek, pl nekem van ket virtualboxos windows-om, de egyetlen egy celjuk van, hogy ami weblapot fejlesztek, azt legyen lehetosegem windows alatt IE-ben kiprobalni, stop.
VálaszTörlésTehat azt akartam ezzel elmagyarazni hogy nagyon keves a valoszinusege annak hogy valaha megfertozodik egyik virtualis gepem is virussal. Ha meg meg is tortenne egy ilyen, akkor se zavarna, mert akarmikor letre tudok hozni egy uj virtualis gepet.
Wine alatt se tul valoszinu hogy el tud terjedni egy virus, mert ott egyszeruen at van verve, azt hiszi hogy windows alatt fut es keresi az outlookot...
Azt hiszem ez a tema egy kulon bejegyzest is megerdemel reszemrol ;)
Nekem is ClamAV volt fent, de leszedtem, mikor láttam a ram és cpu használatnál, hogy a háttérben futva a legnagyobb zabagép üresjáratban. 10%-kal csökkent a ram-használat. :) ez 1GB ram és 224MB shared videó mellett számít.
VálaszTörlés